Mięciel Adam

załużeni_miecielAdam Mięciel (ur. się 30 sierpnia 1952 roku w Cieszynie, zm. 16 listopada 2013 w Gdyni) – piłkarz TS Piast Cieszyn, Śląska Wrocław, Arki Gdynia.

. Karierę piłkarską rozpoczął w Piaście Cieszyn. Jako trampkarz zdobył z tym klubem wicemistrzostwo śląska. Piast w tym spotkaniu uległ Siemianowiczance Siemianowice, a o randze tego pojedynku niech świadczy fakt, że odbył się on na Stadionie Śląskim. Po fuzji Piasta ze Stalą zawodnik kontynuował swoją przygodę z futbolem w KS Cieszyn, z którym zdobył awans do ligi okręgowej.

Następnie cieszynianin trafił do trzecioligowego Śląska Wrocław. Przenosiny były związane ze służbą wojskową, jaką obowiązkowo odbywał. Ze stolicy Dolnego Śląska przeprowadził się do Trójmiasta, a konkretnie do trzecioligowej Floty Gdynia. Po zakończeniu pobytu w wojsku zawodnik przez kilka lat reprezentował barwy Arki Gdynia, trenowanej przez Jerzego Słaboszewskiego. Z tym klubem zapisał na swoje konto wielki sukces, jakim był awans do pierwszej ligi. To właśnie Adam Mięciel zdobył zwycięskiego gola w derbowym meczu z Lechią Gdańsk, który de facto przesądził o promocji Arki na najwyższy szczebel rozgrywek. Później, w latach 70. zawodnik rodem znad Olzy występował w drugoligowym Stoczniowcu Gdańsk, będąc przez kilka sezonów czołowym snajperem zaplecza pierwszej dywizji. W Stoczniowcu rozegrał 284 mecze. Karierę zakończył w trzecioligowym Gryfie Słupsk i do końca życia mieszkał na Pomorzu.