Fedyczkowski Władysław

zasluzeni_21Władysław Fedyczkowski (ur. ?, zm. 19 października 2014r. w Cieszynie) – zawodnik i trener LA MKS Cieszyn i KS Piast Cieszyn.

Jego nazwisko w latach 50., 60. i 70. związane było z cieszyńską lekkoatletyką. Jako trener MKS i KS (Piast) Cieszyn wychował w ciągu 15 lat pracy instruktorskiej, kilku świetnych sportowców – mistrzów Polski. Spod jego ręki wyszli między innymi: oszczepnik - Jan Szwarc, młociarz - Józef Marekwica, dyskobol - Zbigniew Gryżboń, średniodystansowiec - Eugeniusz Skorupa i Franciszek Skudrzyk. Prawie co roku, ktoś z zawodników MKS wchodził w skład kadry Śląska.

Jako doświadczony pedagog i świetny trener, zyskał sobie uznanie w oczach czołowych fachowców lekkoatletyki w całym kraju. Oprócz zajęć jako nauczyciel w Technikum Budowlanym i pracy instruktorskiej, znajdował czas na prace społeczną. Był kierownikiem Komisji Sportu przy Komitecie Powiatowym PZPR, wchodził w skład Zarządu Oddziału Szkolnego Związku Sportowego i MKS Cieszyn. Za swoje osiągnięcia trenerskie otrzymał około dyplomów i proporczyków. Został odznaczony Honorową Odznaką „Zasłużony Działacz Sportu Szkolnego” oraz „Srebną Odznaką Polskiego Związku Lekkiej Atletyki”.