Piast Cieszyn – Błyskawica Drogomysl 4:2 (1:1)

150W hitowym spotkaniu 11. kolejki Klasy A Piast Cieszyn pokonał Błyskawicę Drogomyśl 4:2. Po tym zwycięstwie cieszynianie posiadają 6. punktów przewagi nad drugą w tabeli Błyskawicą.

Hitowe spotkanie dostarczyło zgromadzonym na stadionie kibicom wielkie emocje. Zrówno jedna jak i druga drużyna stworzyła wspaniałe i niezapomniane widowisko. – wysoki poziom, rewelacyjna gra obydwu zespołów, akcje za akcją – takie oto opinie padały z ust obecnych kibiców.

Trudno się z tymi opiniami nie zgodzić, wszak pomimo sześciu bramek jakie można było zobaczyć, obydwie drużyny stworzyły sobie w przekroju całego spotkania jeszcze po kilka wręcz doskonałych sytuacji po których powinny były paść kolejne.

Pierwsza bramka spotkania padła po rzucie karnym egzekwowanym przez Michała Pszczółkę. Szarżującego lewą stroną boiska Jakuba Wnęka sfaulował w polu karnym obrońca gości i sędziemu nie pozostało nic innego jak wskazać na „wapno”. Kilka minut później w podobnej sytuacji pewnym egzekutorem rzutu karnego dla drogomyślan został Rafał Dziadek.

W drugiej połowie goście – za sprawą Krystiana Papatanaiu objęli prowadzenie. Dwie minuty później po ładnej akcji cieszynian Pavel Zahatlan doprowadził do remisu. Napór Piasta trwał i w 55 min. Dawid Janoszek strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Kilka minut później po rzucie wolnym, Michał Pszczółka zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu a czwartą dla Piasta. Pomimo kilku doskonałych sytuacji tak jednej jak i drugiej drużyny wynik spotkania nie uległ zmianie i cieszynianie zgarneli ważne 3. punkty.

Piast Cieszyn – Błyskawica Drogomyśl 4:2 (1:0)
Bramki: Pszczółka 2 (7`, 21`), Zahatlan 52`, Janoszek 55`.

Piast: Krzywda – Bujok, Groš (75′ Bakun), Rucki, Brachaczek – Janoszek (60′ Kubicius), Pszczółka, Wnęk, Stasiak, Zahatlan (88′ Sadowski) – Jeleń