Internetowy przewodnik kibica, czyli… piłka w sieci

Od kilku lat niemal wszystkie najlepsze kluby europejskie, w tym również polskie, posiadają własne witryny internetowe, na których kibice mogą znależć wiele interesujących informacji dotyczących ich ulubionych drużyn i piłkarzy. Strony te mają charakter zarówno oficjalny jak i nieoficjalny. Jedne są tworzone przez specjalistów – informatyków na polecenie władz klubu, inne przez zwykłych kibiców lub pasjonatów piłki kopanej.

Nie inaczej sytuacja wygląda w naszym powiecie. Kluby z cieszyńskiego nie chcą być gorsze i idą z prądem postępu technicznego, umieszczając w globalnej sieci swoje strony. Na razie jest ich niewiele, ale miejmy nadzieję, że w przyszłości ten stan rzeczy się zmieni. Na razie to głównie dzięki kibicom możemy również z internetu czerpać informacje o swoich ukochanych drużynach.

A oto szybki przegląd stron funkcjonujących na terenie naszego podokręgu piłkarskiego.

Klikając w przeglądarce internetowej www.ksgoleszow.pl możemy zapoznać się piłkarkami drugoligowego klubu. Strona poświęcona goleszowiankom jest bardzo ładnie opracowana graficznie, przejrzysta i bardzo aktualna. Marcin Ciemała, który zajmuje się witryną od strony wizualnej nie ma się czego wstydzić. Witryna ma charakter oficjalny.

Na jeszcze wyższym poziomie jest opracowana strona TS Mieszko-Piast Cieszyn. Kibic Piasta znajdzie tam wszystko to, co jest mu potrzebne do szczęścia, czyli relacje z meczów,
zdjęcia, aktualności, historię i wiele innych ciekawostek. Adres serwisu, który znakomicie prowadzi Dawid Paruzel, to www.piast.cieszyn.pl.

Ciekawy jest również oficjalny serwis Beskidu Skoczów. Zresztą wstydem byłoby, gdyby najlepsza w naszym regionie drużyna nie posiadała własnej strony na odpowiednim poziomie. Pod adresem www.beskid.skoczow.pl fani zespołu spod Kaplicówki mogą znaleźć aktualne informacje i ciekawostki z życia klubu, statystyki, historię i inne elementy, nazwijmy to, „niezbędnika” kibica.

Kolejnym klubem naszego powiatu posiadającym oficjalną stronę jest LKS Tempo Puńców, która istnieje od kilku miesięcy pod adresem www.tempopuncow.pl. Autorem strony jest Marcin Chraścina, który w sposób ładny i przejrzysty zaprezentował najważniejsze informacje związane z klubem, galerie zdjęć oraz informacje związane z wynikami seniorów i drużyn młodzieżowych.

Z oficjalnych serwisów swoje strony w sieci posiadają jeszcze Wisła Ustronianka i Lutnia Zamarski. Wiadomo jednak, że górski kurort skokami i narciarstwem stoi, zatem piłka nożna jest na stronie www.wisla.ustronianka.pl potraktowana trochę po macoszemu. Z kolei strona zespołu z Zamarsk - www.lutnia.republika.pl - jest całkiem niezła, lecz jej szata graficzna nie jest już tak imponująca jak w przypadku ww. witryn. Z kolei na plus, tworzonej od podstaw przez prezesa klubu Przemysława Żebroka strony, przemawia fakt, iż działa ona stosunkowo niedługo, bo od stycznia 2006 roku, a poza tym samo to, że mały klub piłkarski z Zamarsk posiada własny serwis już jest dużym atutem, ponieważ żaden „nasz” zespół z klasy okręgowej takiej strony nie posiada!

Na koniec jeszcze trzy adresy. LKS 99 Pruchna posiada nieoficjalny serwis, który graficznie i merytorycznie niewiele odbiega od norm oficjalnej strony. Jej twórcy: Tomasz Cieślik i Jacek Duda, dokładają wszelkich starań, aby witryna była aktualna i ciekawa. Można ją odwiedzać wpisując do wyszukiwarki adres www.lks99pruchna.republika.pl lubwww.lks99pruchna.oz.pl.

Z kolei pod adresem www.zryw.oz.pl znajdziemy oficjalną stronę Zrywu Bąków, klubu aspirującego do awansu do Klasy A. Szata graficzna jest jednak identyczna jak stronawww.lks99pruchna.oz.pl bowiem autor strony Kamil Mrówka korzystał z tego samego szablonu co twórcy strony z Pruchnej.

Zatem wszystkich kibiców zapraszamy do serfowania!

ŁUKASZ BIELSKI