Cieszyn: Piast porozumiał się z Karwiną – www.naszemiasto.pl (11 marca 2012)

W czwartek w ratuszu w obecności burmistrza Cieszyna przedstawiciele Towarzystwa Sportowego Mieszko Piast Cieszyn podpisali partnerską umowę z Miejskim Klubem Piłkarskim Karwina. - Porozumienie ma na celu wspólną organizację różnego rodzaju imprez, m.in. turniejów piłkarskich, ale także wymianę zawodników czy doświadczeń szkoleniowych - tłumaczy Dawid Paruzel, członek zarządu Piasta Cieszyn.

Pierwsza drużyna piłkarska z Karwiny występuje obecnie w drugiej lidze czeskiej. Cieszyński Piast współpracuje z Czechami od półtora roku. – Kilku naszych zawodników gra za Olzą. Zimą nasze drużyny młodzieżowe rozegrały też kilka sparingów na karwińskich boiskach ze sztuczną trawą. Do tej pory jednak nasza współpraca miała nieformalny charakter, dlatego chcemy to zmienić – mówi Paruzel i dodaje, że obu klubom zależy zwłaszcza na podniesieniu poziomu szkolenia młodzieży.

Oba nasze kluby działają blisko granicy, liczymy więc, że uda się pozyskać unijne pieniądze na organizację wspólnych transgranicznych przedsięwzięć. Być może zdołamy również wzmocnić nasz zespół kilkoma czeskimi zawodnikami - stwierdza.