Piast Cieszyn w II lidze – www.ox.pl (18.11.2014)

2 liga

Młodzi zawodnicy Piasta Cieszyn od przyszłego sezonu wystartują w II lidze śląskiej. Niewiele też zabrakło, aby Cieszyniacy wystąpili w pierwszej lidze.

W rewanżowym spotkaniu o awans do I ligi śląskiej U-12 Piast Cieszyn pokonał Podbeskidzie Bielsko – Biała 3:2. W pierwszym meczu podopieczni Michała Pszczółki przegrali jednak w Bielsku 4:0 i to bielszczanie awansowali do I ligi.

W rozgrywkach ligowych  Ligi Wojewódzkiej Młodzików zawodnicy Piasta Cieszyn zajęli pierwsze miejsce -chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za walkę przez  cały sezon, za zdrowie które zostawili na  boisku a także za zaangażowanie którego nigdy im nie brakowało i mam nadzieję nie zabraknie także w przyszłości oraz  współprace by w końcu wygrać swoją ligę. Jeszcze raz wielkie gratulacje!  Dziękuje także bardzo kierownikowi drużyny Rafałowi Greniowi za nieocenioną pomoc i współpracę - mówi trener Michał Pszczółka.

Trener sezon podsumowuje jako udany i chwali to ile młodzi sportowcy włożyli ciężkiej pracy  w tym sezonie. Ukoronowaniem tego wysiłku było 9 wygranych meczów z rzędu. -Jestem  z chłopaków bardzo dumny. Uważam że chłopaki zasługują na duży szacunek.  Myślę że wszyscy wykonaliśmy krok w przód bo i ja się mogłem czegoś od nich  nauczyć za to bardzo im dziękuje. – dodaje trener

Jest tylko jeden mecz którego trener żałuje -  nie mogę sobie wybaczyć tego  niedopatrzenia jakim było nie pojawienie się na   ostatnim meczu z powodu  zmiany terminu… Ponieważ wszystkim nam zależało na zakończeniu sezonu bez  porażki i tak się też stało, bo na boisku nie przegraliśmy. – konkluduje trener

(red)