Cukrownik Chybie – Piast Cieszyn 1:3 (0:2)

piast2W meczu o przysłowiowe „sześć punktów” Piast Cieszyn zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu z Cukrownikiem Chybie 3:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Wnęk 23`, Gros 35` i Janoszek 60`.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod dyktando Piasta, który w 23 minucie po dwójkowej akcji Pszczółki i Wnęka obejmuje prowadzenie. Kilka minut później doszło do dramatycznego zdarzenia, w którym to Szymon Chmiel zderzył się głową z zawodnikiem gospodarzy. Po kilkunastu minutach karetka pogotowaia odwiozła odwiozła cieszynianina do szpitala, gdzie po tomografie głowy został zwolniony do domu.

Po kilku minutowej przerwie wynik spotkania podwyższył Rostislav Gros, precyzyjnym strzałem pod długim rogu.

W drugiej połowie gra się wyrównała a w 60 minucie po faulu na Pszczółce w polu karnym Janoszek podwyższył wynik spotkania. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w 66 minucie po strzale Adaszka.

0:3 60′ Janoszek Dawid (k)
66′ Adaszek Mariusz 1:3
Żółte kartki:
36′ Folek Radosław
49′ Miłek Szymon
53′ Stokłosa Andrzej
76′ Feruga Bartłomiej