Hit rundy dla Piasta

Ależ to był mecz! W hicie rundy jesiennej skoczowskiej klasy A Piast Cieszyn pokonał Błyskawicę Drogomyśl 4:2 i niemal zapewnił sobie tytuł mistrza jesieni.

piast2

Kibice przy alei Łyska obejrzeli zapierający dech w piersiach pojedynek. Już w 7. minucie festiwal strzelecki rozpoczął Michał Pszczółka, który strzałem z rzutu karnego dał gospodarzom prowadzenie. 7 minut później rzut karny mieli goście, a z „wapna” nie pomylił się Rafał Dziadek. Do przerwy było 1:1, choć goli powinno paść znacznie więcej.

Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszli goście. W 50. minucie piłkę do siatki cieszynian skierował Krystian Papatanasiu. Lider zareagował jednak fantastycznie i w 52. oraz 55. minucie zupełnie odmienił losy spotkania, gdy gole zdobywali Pavel Zahatlan i Dawid Janoszek. W 62. minucie z rzutu wolnego po raz drugi w tym meczu trafił Michał Pszczółka i Piast prowadził już 4:2. Takim wynikiem zakończył się ten widowiskowy pojedynek, mimo że obie drużyny miały jeszcze po kilka szans na zmianę rezultatu.