15 lat temu pewnie, by nie wygrali…

W sobotę w Cieszynie świętowała społeczność piłkarska skupiona wokół miejscowego Piasta. „Dzień z Piastem” składał się z dwóch części, kibice mogli obejrzeć zarówno cieszyńską młodzież, seniorów, jak i gwiazdy polskiego futbolu z minionych lat.

Piast-kadra-Slask

Podczas sobotniego świętowania dopisała pogoda. Mógł dzięki temu z jak najlepszej strony zaprezentować się narybek Piasta. Ponad 100 dzieci, począwszy od żaków aż po juniorów, uczestniczyło w piłkarskich treningach pokazowych.

Następnie na murawie stadionu przy ulicy Łyska pojawili się seniorzy Piasta – najlepszy zespół a-klasowy rundy jesiennej w podokręgu skoczowskim. Gospodarzom przyszło rywalizować z przeciwnikiem wyjątkowym. Byli piłkarze klubów Ekstraklasy z województwa śląskiego stawili się w Cieszynie jako reprezentacja Śląska w kategorii oldbojów. Jacek Bednarz, Piotr Lech, Mirosław Mosór – między innymi ci zawodnicy pokazali się piłkarskim sympatykom na tle miejscowej drużyny.

– Gdyby przyszło nam walczyć z zespołem w takim składzie, ale przed 15 laty to zapewne nie mielibyśmy szans – mówi Marek Bakun, szkoleniowiec Piasta. A tak… to a-klasowa ekipa dominowała. Zwyciężyła 6:2, dokładnie połowę goli obie drużyny zdobyły w premierowych 40 minutach towarzyskiej potyczki. Po dwa po stronie Piasta zanotowali Jakub Wnęk i Michał Kubicius, a także… Ireneusz Jeleń, który gościnnie wspomógł swoich byłych kolegów. O trafienia dla gości zadbali doskonale znani w naszym regionie – były zawodnik i trener MRKS Czechowice-Dziedzice Artur Toborek oraz Adam Kryger, w przeszłości szkoleniowiec futsalowego Rekordu i piłkarskiego Sokoła Zabrzeg.

Dla kibiców ten mecz był naprawdę świetną atrakcją, pomimo festynowego tempa gry. Warto podkreślić, że mimo swojego wieku byli piłkarze pokazali, iż jeszcze stać ich na fajną grę. Oczywiście nie mogli naszym chłopakom dorównać pod względem motorycznym, stąd taki rezultat końcowy – kończy trener Piasta, który wraz z zespołem mógł w sobotę świętować udaną rundę jesienną a-klasowego lidera.

Piast Cieszyn – Reprezentacja Śląska oldbojów 6:2 (3:1)
Gole dla Piasta: I.Jeleń – 2, Wnęk – 2, Kubicius – 2
Gole dla Reprezentacji Śląska: Toborek (z rzutu wolnego), Kryger

Piast: O.Kostorz – Stasiak, Bujok, Rucki, Wnęk, Pszczólka, Gros, Kubicius, Zahatlan, I.Jeleń, Ł.Jeleń oraz Janoszek, K.Kostorz, Sadowski

Reprezentacja Śląska: Lech – Bednarz, Mosór, Toborek, Kryger, Dżikija, Myszor, Pikuta, Mrozek, Bodzioch, Kieca, Maciejowski, Cieńciała