Lider mocniejszy

Pomimo znakomitej postawy jesienią cieszyński Piast nie zamierza spoczywać na laurach. Zimą nie tylko przygotowuje ligową formę, ale wzmacnia się również personalnie.

Piast-Cieszyn-rr

Dwóch piłkarzy już oficjalnie dołączyło do a-klasowego mistrza jesieni. Wzmocnieniem ma być doświadczony Tomasz Szyper. Uniwersalny zawodnik w przeszłości występował w Tempie Puńców oraz Kuźni Ustroń, gdy w tym drugim klubie pracował obecny szkoleniowiec Piasta. – W trzech sparingach Tomek zagrał na różnych pozycjach i wszędzie wypadł dobrze – zaznacza trener cieszynian Marek Bakun, który podkreśla wysoką dyspozycję jednego z zimowych nabytków.

Szeregi Piasta wzmocnił już ponadto Przemysław Polok, który kibicom w regionie beskidzkim znany jest z gry w Wiśle oraz Kuźni. – Miał ostatnio rozbrat z futbolem, ale szybko dochodzi do formy. Przeciwko Wiśle strzelił już nawet gola – klaruje szkoleniowiec a-klasowej ekipy z Cieszyna.

To prawdopodobnie nie koniec personalnych wzmocnień niedawnego przedstawiciela „okręgówki”. Testy przydatności do reprezentowania cieszyńskich barw wciąż bowiem trwają. Dla przeciwwagi żaden z piłkarzy dotychczasowej kadry Piasta zimą nie opuścił. – Konkurencja na pewno nam nie odpuści, ale zamierzamy realizować nasz cel. Wzmocnienia drużyny mają nam w tym dopomóc – twierdzi Bakun.

Dodajmy, że wczoraj wieczorem Piast rozegrał kolejny zimowy test. Identycznie, jak przeciwko zespołowi z Wisły w stosunku 4:2 pokonał a-klasową Zaporę Porąbka.