Sparingowe podobieństwa

W piątek Kuźnia Ustroń zmierzyła się z Ceramiką Paradyż, wczoraj z Piastem Cieszyn. Obu pojedynkom towarzyszyły pewne podobieństwa.

Piast-Cieszyn-rusek

Podopieczni Mateusza Żebrowskiego w w dwóch pierwszych tegorocznych test-meczach zdobyli po jednym golu. Dwukrotnie pewnym egzekutorem rzutów karnych okazał się Konrad Pala, w obu przypadkach faulowany był Łukasz Strach. Z liderem IV ligi łódzkiej Kuźnia przegrała 1:3, z liderem bielskiej A-klasy 1:2. Rywale ostatnie bramki zdobywali w 90. minucie. Gola dla Piasta Cieszyn zapisał na swoim koncie… Pala. Wcześniej Joachima Miklera bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Jakub Wnęk. Test-mecz mógł zakończyć się innym wynikiem, ale w drugiej Mateusz Brak i Mateusz Zaczek zmarnowali dobre okazje, a Arkadiusz Trybulec przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem.

Zawodnicy Piasta byli bardziej agresywni, grali szybszy futbol. Po moich zawodnikach było widać zmęczenie piątkowym meczem. W obu spotkaniach zmarnowaliśmy kilka dobrych sytuacji strzeleckich. Niepokoją mnie błędy w obronie, których jesienią nie popełnialiśmy. Traciliśmy po nich gole – ocenia trener Żebrowski.

Kuźnia Ustroń – Piast Cieszyn 1:2 (1:1)
Gol dla Kuźni: Pala (z rzutu karnego)
Gole dla Piasta: Wnęk, Pala (gol samobójczy)

Kuźnia: Mikler – Szlajss, Kocot, Pala, Moskała, T.Czyż, D.Czyż, Strach, Krysta, Trybulec, Husar oraz Gibiec, Zaczek, Brak, Szymala, testowany zawodnik
Trener: Żebrowski