Ireneusz Jeleń w Piaście Cieszyn – www.gazetacodzienna.pl (5 czerwca 2014)

irek3

Po 14 latach Ireneusz Jeleń wraca do Piasta Cieszyn. – Wychowanek naszego klubu, reprezentant kraju i piłkarz między innymi AJ Auxerre i OSC Lile wrócił by pomóc naszej drużynie w walce o Ligę Okręgową – poinformowali na swojej stronie władze cieszyńskiego klubu.
- Jestem wychowankiem Piasta, więc pomyślałem „dlaczego nie?”. Jestem w niezłej formie. Codziennie trenuję. Nie zapomniałem, jak się strzela gole. Ojciec czuje się lepiej, więc mogę powoli skupiać się na innych rzeczach – wyjaśnia Ireneusz Jeleń w „Przeglądzie Sportowym”.

Najbliższy mecz, podczas którego Ireneusz Jeleń wyjdzie w koszulce Piasta Cieszyn rozegrany zostanie 4 czerwca na boisku przy al. Jana Łyska 21 w Cieszynie. Przeciwnikiem Piasta Cieszyn w zaległym meczu będzie LKS Beskid Brenna. Początek spotkania o godz. 17.30. Kolejne spotkania, w których wystąpi 33-letni napastnik z Cieszyna odbędą się kolejno: 7 czerwca o godz. 17.00 (TS Piast Cieszyn – LKS Błyskawica Kończyce Wielkie), 15 czerwca o godz. 17.00 (LKS Olza Pogwizdów – TS Piast Cieszyn) , oraz 19 czerwca o godz. 17.00 (TS Piast Cieszyn – LKS Goleszów).

Ireneusz Jeleń urodził się 9 kwietnia 1981 w Cieszynie. Po debiucie w drużynie TS Piast Cieszyn występował w Beskidzie Skoczów (2001-2002), a następnie przeszedł do Wisły Płock (2002-2006). Jako gracz tego zespołu zadebiutował w polskiej ekstraklasie. Przez pięć lat występował we francuskim zespole AJ Auxerre (2006-2011), a następnie przez rok w Lille OSC (2011-2012). Po powrocie do kraju był przez dwa miesiące zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Swój ostatni swój mecz rozegrał równo rok temu – 2 czerwca 2013 r., w barwach Górnika Zabrze. Od kilku miesięcy Jelenia można zobaczyć również w czeskiej amatorskiej lidze TFL, w której reprezentuje ASPN Fortuna Cieszyn. Olza Pogwizdów, która będzie gospodarzem spotkania.