Ireneusz Jeleń wspiera drużynę i przyciąga tłumy – www.gazetacodzienna.pl (11 czerwca 2014)

irek2

W niedzielę, 8 czerwca na stadionie miejskim w Cieszynie rozegrany został kolejny mecz o mistrzostwo klasy A w piłce nożnej. Rywalem drużyny TS Piast Cieszyn była LKS Błyskawica Kończyce Wielkie.

Mecz z drużyną z Kończyc Wielkich był drugim spotkaniem, podczas którego w barwach Piasta Cieszyn wystąpił Ireneusz Jeleń. Wychowanek Piasta, a następnie reprezentant kraju i piłkarz między innymi AJ Auxerre i OSC Lile wrócił by pomóc swojej pierwszej drużynie w walce o Ligę Okręgową. Oprócz wsparcia drużyny Jeleń po raz kolejny ściągnął również tłumy na stadion przy alei Jana Łyska w Cieszynie. W pierwszym meczu z udziałem Jelenia, podczas którego Piast Cieszyn pokonał drużynę Beskidu Brenna wynikiem 5:1, na trybunach zasiadło ponad 500 widzów. Na wczorajszy mecz przeciwko Błyskawicy Kończyce Wielkie, sprzedanych zostało 700 biletów.
- Ciekawe widowisko przy pełnych trybunach to bardzo dobry pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia, a idea zaproszenia do udziału w ostatnich czterech meczach sezonu naszej rodzimej gwiazdy wydaje się być naprawdę trafiona. Z pewnością jest to znacząca promocja cieszyńskiej piłki nożnej. Warto to wykorzystać – komentuje Piotr Czerwiński, który na mecz przyszedł z synem oraz znajomymi.

Podczas gdy na trybunach kibice stworzyli sielankową i rodzinną atmosferę, na boisku piłkarze walczyli o cenne punkty. Dominujący w tym starciu byli zawodnicy Piasta Cieszyn z Ireneuszem Jeleniem na czele. Wychowanek Piasta był na boisku dosłownie wszędzie – pracował w pomocy, rozdzielał piłki, finalizował również akcje kolegów. Efektem jego zaangażowania były dwa gole, które Jeleń umieścić w bramce przeciwnika. Podczas spotkania kilka okazji do zmiany wyniku mieli również goście. W jednej z nich, po błędzie obrony Piasta Cieszyn, napastnik Błyskawicy niebezpiecznie zbliżył się do bramki gospodarzy, oddając jednak niecelny strzał. Ostatecznie spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem gospodarzy.

Kolejny mecz drużyny TS Piast Cieszyn odbędzie się 15 czerwca o godz. 17.00. Rywalem zawodników z Cieszyna będzie drużyna LKS Olza Pogwizdów, która będzie gospodarzem spotkania.