Mecz charytatywny dla dwunastolatki z Cieszyna – www.ox.pl (26 września 2011)

meczcharytatywny

W minioną sobotę (24.09.2011) na stadionie przy Alei J. Łyska 21 w  Cieszynie rozegrany został mecz charytatywny dla ciężko chorej 12 -letniej Dominiki.

Podczas sobotniej imprezy udało się zebrać 1600 zł. Przez cały czas rozprowadzane były cegiełki przez kolegów z drużyny Macieja Chruszcz, brata Dominiki. Wszyscy zawodnicy, trenerzy i działacze włączyli się w miarę swoich możliwości w pomoc, zbierając pieniądze dla dwunastolatki z Cieszyna. - Łączna kwota, jaką Klub przekaże na leczenie Dominiki wynosi 3200 zł. - informuje  Dawid Paruzel Członek Zarządu Piast Cieszyn.

Jako pierwsi w sobotniej imprezie wzięli udział najmłodsi adepci piłkarskiego abecadła (roczniki 2002/03/04 i 05). W mini turnieju wystąpiły drużyny Piasta UKS Orlik 2012 Czechowice Dziedzice. Górą byli goście. Następnie o godz. 16.00 na płycie boiska zaprezentowali się oldboye Piasta i MRKS Czechowice Dziedzice. Zwycięstwo odnieśli cieszynianie pokonując przyjezdnych 8:2 (4:1). W drugiej połowie w drużynie gospodarzy pojawił się na boisku poseł na sejm RP Tadeusz Kopeć.

W przerwie spotkania nastąpiła oficjalna inauguracja Klubu Kibica działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie. Dzieci otrzymały Klubowe szaliki. W ciągu kilku najbliższych dni otrzymają również karty Klubu Kibica, uprawniające je wraz z osobami towarzyszącymi do bezpłatnego wstępu na mecze Piasta w Cieszynie – podkreśla Dawid ParuzelCzłonek Zarządu Piast Cieszyn.

W sobotnią imprezę włączyło się wiele osób, bez których realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. - Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji meczu charytatywnego i uczestnikom, którzy przybyli tego dnia na stadion – podkreśla Zarząd Klubu.

BsK