Piast Cieszyn bierze udział w Deichmann Mini Mistrzostwa 2011 – www.ox.pl (13 maja 2011)

deichman

Młodzi zawodnicy z klubu Piast Cieszyn uczestniczą w Deichmann Mini Mistrzostwa Europy 2011. W dotychczas rozegranych meczach przegrali, zremisowali i zwyciężyli. W ostatnim spotkaniu pokonali drużynę Portugalii 4:1. Kolejny mecz Piasta przed nami.

Mini Mistrzostwa to rozgrywki piłkarskie, które prowadzone są na terenie całego kraju, w których udział biorą dziewczynki i chłopcy w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci urodzone w 2002 roku i młodsze oraz dzieci starsze z roczników 2000 i 2001. Każda maksymalnie 10-osobowa drużyna otrzyma nazwę jednego z krajów Europy i pod tą nazwą będzie grała o tytuł mistrza.

Dzieciaki grają mecz dwa razy po 10 minut z jednominutową przerwą. Na boisku razem z bramkarzem jest 6 osób. Piast Cieszyn reprezentuje w tych rozgrywkach Grecję. Póki co drużyna prezentuje się z całkiem dobrej strony, mamy nadzieję na wyjście z naszej grupy - mówi Dawid Paruzel, członek Piast Cieszyn.

W rozgrywkach Deichmann bierze udział 14 miast z całej Polski. Każde miasto ma swoje podokręgi, a każdy z tych okręgów przyjął zgłoszenia 20 młodych drużyn.

Reprezentacja Cieszyna co niedzielę gra w Tychach. Zwycięskie zespoły z poszczególnych okręgów wezmą udział w „Finale Finałów”, który odbędzie się we Wrocławiu. Od 24-26 czerwca rozgrywany będzie tam finał metodą „dwie grupy każdy z każdym”, w którym zostaną wyłonieni zwycięzcy Mini Mistrzostw Europy 2011.

Nagrodą dla zwycięskich drużyn będzie wyjazd na mecz Realu Madryt, a dla grupy młodszej wyjazd na mecz Borussi Dortmund. Przewidziane są także nagrody specjalne: wyjazd na mecz Anderlechtu Bruksela i spotkanie z Marcinem Wasilewskim oraz wyjazd do Ebiego Smolarka na wspólny trening.

Drużyna Piasta Cieszyn po raz pierwszy wzięła udział w tych rozgrywkach. – Dla dzieci jest to niesamowite wydarzenie, możliwość doskonalenia umiejętności sportowych, a przede wszystkim oswajanie z duchem rywalizacji - komentuje Paruzel. – Młoda drużyna Piasta składa się z naprawdę dobrych zawodników. Pod czujnym okiem trenera są w stanie zająć wysokie miejsce w tych mistrzostwach. Dla nich jest to możliwość pokazania się z jak najlepszej strony. Nagroda, o którą walczą dodatkowo budzi w nich ducha rywalizacji i dodaje energii, by na boisku dać z siebie wszystko – dodaje Jacek Skocz, ojciec jednego z zawodników.

Koszt udziału w mistrzostwach to 60 zł, w ramach których każdy uczestnik otrzymuje kompletny strój piłkarski, ubezpieczenie, dyplom oraz medal.

Drużyna Piasta Cieszyna powstała w 2007 roku, a prowadzi ją Janusz Bubula. Od 2009 roku chłopcy uczestniczą z powodzeniem w wielu turniejach. Podczas mistrzostw drużynę Piasta reprezentują: Michał Tobiasz, Mikołaj Tobiasz, Sebastian Żyłka, Mateusz Broda, Michał Skocz, Marek Wajda, Filip Duraj, Maciej Wałach, Michał Greń oraz Tomasz Skrond.

BARBARA ŚLIŻ