Ubierz się w barwy Cieszyna i świętuj – www.ox.pl (19 marca 2011)

trzykolorycieszyna

To będzie historyczne wydarzenie, 27 marca (niedziela) na rynku w Cieszynie „ruszy” impreza sportowo kulturalna pod nazwą „Trzy kolory Cieszyna”. Organizatorami tego niecodziennego wydarzenia są: Stowarzyszenie kulturalno – sportowe Trotyl, Bohema – agencja kreatywna oraz Piast Cieszyn. Honorowy patronat nad imprezą objął  Mieczysław Szczurek - Burmistrz Miasta Cieszyna.

Na znak sympatii załóż na siebie „coś” w kolorach naszego miasta, baw się i kibicuj  naszej drużynie piłkarskiej – Mieszko Piast Cieszyn – rozpoczynającej nowy sezon gry. - Dzień 27 marca jest w tym roku Dniem Trzech kolorów Cieszyna i klubu Mieszko Piast Cieszyn. Nadeszła wiosna, startuje nowy sezon piłkarski. Sygnał, że zaczynają się mecze i walczymy o punkty, które muszą nam dać awans. Rozruszajcie się razem z piłkarzami i rozerwijcie w ten dzień choć trochę, bo przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji – zachęcają organizatorzy.

Co nas czeka? Będzie „Cieszyniaków Portret Własny” – czyli zbiorowe zdjęcie Cieszyniaków na płycie Rynku. Ponadto konkursy z nagrodami dla osób ubranych w barwy miasta, nagroda specjalna dla „Kibica Dnia”, wystawy prac w trzech kolorach, a także gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie również konkursu rzutów karnych z bramkarzem „Piasta”, rywalizacji w podbijaniu piłki głową, zagadek sportowych, pokazu tańca, sztuk walki oraz prezentacji najmłodszego kierowcy gokartowego z Cieszyna.

To będzie wyjątkowy dzień.  – Ta wiosenna niedziela będzie również okazją do spotkania na rynku, gdzie będzie miał miejsce prawdziwy karnawał trzech kolorów, sportu i tańca. Zgromadzeni zostaną uwiecznieni wspólnym portretem, wypuszczając balony w kolorach miasta, kolorach ziemi, a także Cieszyna i drużyny Mieszko Piast Cieszyn, tworząc piękną pamiątkę na kolejne lata – podkreślają organizatorzy.

W tym dniu dla wszystkich „trójkolorowych” nagrody, promocje i zniżki w restauracjach i pubach na Szlaku Trzech Kolorów Cieszyna. Spędźmy ten dzień w duchu sportu, na niebiesko, żółto lub czerwono!

BsK, MJ, ŁG