Cieszyn końcową stacji II – ligowej Odry – Sport Śląski (23 lutego 1959)

Znamy już finałową szesnastkę Zimowego Turnieju o puchar redakcji „Sportu   Śląskiego”. W tym doborowym towarzystwie – obok czterech drużyn   ekstraklasy i trzech II ligi – znalazło się aż pięć A klasowców. Jest to wielka niespodzianka ale puchar nie byłby pucharem gdyby nie przynosił pogromu faworytów. W ubiegłą niedzielę, w IV rundzie turnieju, sensacją nr jeden była porażka opolskiej Odry z cieszyński Piastem (III liga). W ten sposób   Cieszyn stał się po raz drugi „końcową stacją” dla II -ligowców w tegorocznym pucharze. Przed Odrą taki sam los spotkał na cieszyńskim boisku   knurowską Concordię.

Z pozostałych spotkań na uwagę zasługuje wyjątkowo ciężka przeprawa jaką miał eksmistrz Polski. Górnik Zabrze w Zawierciu z tamtejszą Wartą oraz rekordowe zwycięstwo 12 – 0 Górnika Radlin nad Polonią Niewiadom. Bytomska Polonia wygrała bez trudu na gorącym terenie Wirka, sosnowiecka Stal przeszła gładko przez bielski BKS, a Unia Racibórz odprawiła   z pokaźnym bagażem bramek EKS Miechowice. W Świętochłowicach   II – ligowe Szombierki znajdowały się o krok od porażki z miejscowym Górnikiem ale ostatecznie wygrały z „drużyną braci Olszówków „.

W 1/16 rozgrywek w nadchodzącą niedzielę najciekawszym spotkaniem będzie niewątpliwie sosnowiecki pojedynek Stal – Ruch. Stalowcy znajdują się w dużej formie i można oczekiwać iż mecz ten zgromadzi komplet widowni.

Wczoraj pogoda znów dopisywała i wszystkie spotkania odbywały się w dobrych warunkach terenowych przy dużym zainteresowaniu publiczności. Już dziś można powiedzieć, że turniej „Sportu Śląskiego” udał się w całej pełni.